půjčky bez příjmů a bez registrů

Měsíční archív: Červen 2011

Půjčky pro OSVČ

Každý se občas dostane do situace, kdy ho trápí nedostatek peněz. Dostatečné finanční prostředky jsou dnes nutností k tomu, abychom mohli žít podle našich představ.

Ne vždy je ale peněz tolik, kolik bychom chtěli, mohou se objevit nečekané výdaje, nebo je potřeba splatit jiné dluhy. Obzvláště těžké to v těchto případech mají osoby samostatně výdělečně činné, protože jejich příjmy nejsou stálé, jako v zaměstnání.

Pokud patříte i vy mezi ty, kteří pravidelně odevzdávají daňové přiznání a chtěli byste si půjčit, máte několik možností, jak získat potřebné finanční prostředky. Půjčit si můžete buď v bance, u nebankovní společnosti anebo od soukromých osob. Každý z poskytovatelů půjček má své výhody, ale i nevýhody.

Půjčky v bance

Pokud dáváte přednost klasickým bankovním půjčkám, připravte se na spoustu podmínek a požadavků, jejichž splnění po vás budou bankovní domy vyžadovat. Banky nechtějí půjčovat rizikovým klientům, proto musíte bance dokázat, že jste schopni půjčené finanční prostředky splatit.

Bonita klientů v bance se dokazuje několika způsoby. Mezi podmínky týkající se půjček pro OSVČ často patří doložení příjmů. Ty se nedokazují klasicky potvrzením od zaměstnavatele, ale formou daňových přiznání za minulá zdaňovací období.

V případě, že si chcete u banky půjčit větší sumu peněz po vás může vyžadovat také ručení (například nemovitostí). Samozřejmostí je to, aby klient neměl žádné nesplacené pohledávky vůči státní správě či finančnímu úřadu. Banky totiž nahlížejí do registrů dlužníků, takže v případě, že vaše splátková minulost není v pořádku, nejspíše půjčku nezískáte.

Nebankovní půjčky

Pokud nemůžete splnit podmínky v bance, můžete využít nabídky nebankovních společností. Ty nabízejí půjčky pro OSVČ také, ovšem jejich sjednání je mnohem snazší. Nevýhodou v tomto případě je ovšem to, že za tyto půjčky zaplatíte mnohem více, ať už na úrocích nebo na poplatcích.

Vložil Půjčka na podnikání | Štítek , | Zanechat komentář

Půjčka pro studenty

Studium je v dnešní době nejen psychicky ale také finančně náročné. Obzvláště se to projeví v případě, že studujete na vyšší škole. Výdaje rostou, ale příjmy při studiu nebývají příliš vysoké. Pokud se dostanete do finančních potíží, jen těžko tuto situaci vyřešíte z peněz, které ušetříte z různých brigád.

Řešením v těchto případech může být často jen malá půjčka, díky které získáte požadované finanční prostředky. Tyto půjčky mohou být i velmi malé a krátkodobé. Využijete je například, pokud vám chybí jen několik tisíc a v brzké době máte zajištěný příjem, kterým byste půjčku splatili.

O takové půjčky si můžete zažádat u nebankovních společností, kterých najdete v České republice spoustu. Tyto společnosti vám často půjčí i v případě, že nemáte stálý příjem, nemovitost, kterou byste ručili nebo společníka, který by vám ručil. V nebankovním sektoru dnes můžete najít i takové společnosti, které vám půjčí pouze na občanský průkaz.

Půjčky pro studenty od nebankovních společností mohou znít velmi lákavě, má to však jeden háček a to jsou poplatky a úroky. Úroky u nebankovních půjček bývají totiž velmi vysoké, pohybují se v desítkách procent měsíčně. Některé společnosti vyžadují dokonce po žadatelích, aby předem zaplatili poplatek za sjednání půjčky.

Půjčky od nebankovních společností s poplatkem předem bývají ovšem velmi rizikové, není jisté, zda půjčku získáte. Z toho důvodu rozhodně nebankovní společnosti, které poplatek předem vyžadují, rozhodně nedoporučujeme.

Půjčit si peníze jako student můžete ovšem také u vybraných bank. Některé banky totiž nabízejí studentům, kteří si u nich zřídí (nebo mají zřízený) bankovní účet, různé studentské úvěry. Tyto úvěry nejsou také ideální půjčkou, jakou by si studenti představovali, nicméně jsou zde většinou nabízeny výhodnější podmínky než u nebankovních společností.

Vložil Půjčka v bance | Štítek , | Zanechat komentář

Půjčka pro začínající podnikatele

Začínáte s podnikáním či živností? V tom případě jistě víte, jak je důležité mít (hlavně ze začátku) dostatek finančních prostředků. Podnikání totiž většinou nepřináší ovoce hned během prvních týdnů. Právě naopak, z počátku je často potřeba do své živnosti investovat určité finanční prostředky, aby bylo toto podnikání rentabilní.

Ne každý ze začínajících podnikatelů má ovšem tyto peněžní prostředky k dispozici. Právě pro tyto případy jsou určené půjčky pro začínající podnikatele.

Půjčky pro začínající podnikatele ovšem nejsou mezi klasickou nabídkou bankovních domů. Některé banky nabízejí půjčky pro podnikatele, jedná se ovšem o půjčky, u kterých musíte splňovat velké požadavky a většinou musíte mít podnikatelskou historii s pravidelnými příjmy.

Pokud jste zjistili, že u banky si na vaše podnikání půjčit nemůžete, zbývá vám jedno řešení a to půjčit si v nebankovním sektoru. Nebankovní společnosti totiž nekladou na žadatele o půjčku takové požadavky, získat půjčku je tedy mnohem snazší než v bance.

Nebankovních společností je na trhu spousta, každá z nich nabízí půjčky s jinými podmínkami. Obecně platí, že čím snazší je získání půjčky, tím více zaplatíte na poplatcích a na úrocích. Snažte se proto splnit co nejvíce podmínek.

Sjednání vybrané nebankovní půjčky bývá většinou rychlé a relativně bezproblémové. Protože u nebankovních společností nemusíte dokládat tolik dokumentů, je schvalovací proces rychlejší a své peníze můžete mít na účtu už během několika dnů. Nevýhodou ovšem může být to, že splatnost těchto půjček v nebankovním sektoru nebývá příliš dlouhá, což je v případě podnikání nevýhodné.

Pokud se pro nebankovní půjčku rozhodnete, nezapomeňte si pečlivě přečíst informace, které jsou zapsány v úvěrové smlouvě. Zde totiž najdete informace o tom, kolik za danou půjčku zaplatíte a kdy musíte půjčené peníze splatit.

Vložil Půjčka na podnikání | Štítek , | Zanechat komentář

Půjčky pro Slováky

Nabídka půjček v České republice je opravdu široká. Půjčit si dnes můžete v bance, u nebankovní společnosti nebo na inzerát od soukromých osob. V případě, že se dostanete do finanční tísně, máte totiž spoustu možností, jak tyto problémy vyřešit.

Není to ovšem tak snadné, pokud nejste obyvatelem ČR a nemáte státní občanství. V případě, že pocházíte ze Slovenska, si půjčit můžete, ovšem je nepravděpodobné, že budete mít stejné možnosti jako klient z Česka.

Půjčky pro Slováky sice přímo nenabízí ani v bance ani v nebankovním sektoru. To ovšem neznamená, že půjčku získat nemůžete.

Půjčky v nebankovním sektoru jsou často nabízeny s minimálními podmínkami a mohou je využít i rizikoví klienti. Mezi ty se Slováci jistě řadí, nebankovní půjčky jsou tedy vhodným způsobem, jak získat potřebné finanční prostředky.

Jak si sjednat půjčku

Půjčky pro Slováky si můžete sjednat v některé z nebankovních společností, pravděpodobně ovšem ne u všech. Musíte si tedy projít nabídku a vybrat si ty společnosti, které půjčují bez příjmů a bez registrů, nejlépe pouze na OP.

Pokud naleznete nebankovní společnost, která vám půjčí, samotné sjednání už nebude příliš obtížné. Sjednání může probíhat přímo na pobočce nebankovní společnosti. Některé nebankovní půjčky je možné sjednat také z pohodlí vašeho domova a to jako:

  • Půjčky online přes internet
  • Půjčky přes SMS

Pokud vám poskytovatel půjčku schválí, musíte už pouze doložit potřebné dokumenty a doklady. Poté sepíšete úvěrovou smlouvu. Tuto smlouvu si pečlivě přečtěte a informujte se o tom, jak dlouhá je doba splatnosti, jaká je výše úroků či RPSN a také jaké poplatky hrozí v případě, že půjčku nesplatíte včas.

Vložil Půjčky pro cizince | Štítek , | Zanechat komentář